CONSTRUCTION Danger CONSTRUCTION AREA Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441853 Item#: 1441853
CONSTRUCTION Danger CONSTRUCTION AREA Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Solvent Resistant Sprayer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Service Dispatch Number 000 to 999
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Gas Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution WATCH YOUR STEP Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Polypropylene Packaging Tape 2" x 55 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Emergency First Aid Station. Sign With First Aid Hand Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger No Smoking Flammable Liquid Sign, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
CONSTRUCTION Danger CONSTRUCTION AREA Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441853 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | D132RB |
| Type | Construction |
| Material | Rigid Plastic .050 |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Construction Area |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | PL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
