Danger Ear Protection Must Be Worn In This Area Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 3x5"
(Pack of
1)
SKU:1661150 Item#: 1661150
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Butyl Windshield Tape 1/4" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Ear Plug Dispenser
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Tripping Hazard Caution Double Sided Cone Topper Insert Cut Out Sign With Picto, Polystyrene
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix Grape
$0.00
Couldn't load pickup availability
Sqweeze® Hydration Freeze Pops
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front/Rear Bumper Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Panel Molding Clip Nylon White 12 x 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Trim Panel/Running Board Split Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1661150 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 3x5" |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Ear Protection Must Be Worn In This Area |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Ear Protection Must Be Worn In This Area |
| Height | 3 " |
| Style | Labels |
| Width | 5 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
