Danger Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 10x14"
(Pack of
1)
SKU:1660444 Item#: 1660444
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
EMERGENCY EYE WASH
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
$0.00
Couldn't load pickup availability
Label, Vehicle Equipped With AED, Adhesive Vinyl, 5x4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
EMERGENCY EYE WASH
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1660444 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only |
| Height | 10 " |
| Style | Labels |
| Width | 14 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov