Danger Eye Protection Required In This Area. Sign With Eye Protection Picto, Plastic .040, Red/Black/White, 10x7", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1655651 Item#: 1655651
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
No Riders Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
ADA Braille Unisex Handicap Accessible Restroom Sign With Picto, Acrylic
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Sign With Hand Picto, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 5/32 x 1/4" x 30'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Laser Lite Ear Plugs
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15-1/4" Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Plastic .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger No Smoking Flammable Liquid Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Label With Hand Picto, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1655651 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x7 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Eye Protection Required In This Area. |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Eye Protection Required In This Area. |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 7 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
