OPERATIONAL HAZARD Danger HARD HAT AREA Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441859 Item#: 1441859
OPERATIONAL HAZARD Danger HARD HAT AREA Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
Marker Pen Green
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Red
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Vehicle Window Danger High Voltage 7"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Green
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Red
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rear Bumper Cover Retainer Plastic 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Vehicle Window Danger High Voltage 7"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
OPERATIONAL HAZARD Danger HARD HAT AREA Safety Sign, ALUMINUM .040, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441859 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | D46AB |
| Type | Operational Hazard |
| Material | Aluminum .040 |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Hard Hat Area |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | AL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
