Bar Mop, Cotton Material, C Grade, White, 10 lbs. Brag Box
(Pack of
1)
SKU:1648142 Item#: 1648142
General Purpose Towels are great for cleaning needs in industrial and janitorial environments. Designed for versatility and durability, they help maintain high standards of cleanliness across all applications.
Ideal for industrial and janitorial cleaning
General purpose towels for house keeping, food service, maintenance, furniture cleaning and manufacturing
Frequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
New 100% Cotton White C Grade Bar Mops
$0.00
Couldn't load pickup availability
WypAll X60 Teri Wiper 12.5 x 13.4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
White GT Series Pop-Up Medium Duty Wipers
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
General Purpose Towels are great for cleaning needs in industrial and janitorial environments. Designed for versatility and durability, they help maintain high standards of cleanliness across all applications. Ideal for industrial and janitorial cleaning
General purpose towels for house keeping, food service, maintenance, furniture cleaning and manufacturing
Technical Specifications
| Item#: | 1648142 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | WN3198W-10 |
| Style | Cloth Rag |
| Package Type | Box |
| Size | 13 x 11 x 10 " |
| Color | White |
| Towels per Bag | 70-90 |
| Towel Size | 14-24 " |
| Weight | 8 lbs. |
| Length | 13 " |
| UNSPSC #: | 47131502 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 9.76 lb |
