Cloth Rag, Economy Grade, Mixed Color, 8 lbs. Bag
(Pack of
1)
SKU:1648128 Item#: 1648128
These Wiping Rags are a highly absorbsent solution for all your general wiping needs.
Economical, absorbent and good for general purpose wiping applications
Derived from clothing that is sorted and cut in to rags
Rags are between 12" and 24"; length and width
Rags are scanned for metal to ensure safety
Frequently Bought Together
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Reclaimed White Cotton Sheet Rags
$0.00
Couldn't load pickup availability
New 100% Cotton White C Grade Bar Mops
$0.00
Couldn't load pickup availability
New 100% Cotton White C Grade Bar Mops
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
These Wiping Rags are a highly absorbsent solution for all your general wiping needs. Economical, absorbent and good for general purpose wiping applications
Derived from clothing that is sorted and cut in to rags
Rags are between 12" and 24"; length and width
Rags are scanned for metal to ensure safety
Technical Specifications
| Item#: | 1648128 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | WR6010C-10CB |
| Style | Cloth Rag |
| Package Type | Bag |
| Size | 10 x 6 x 12 " |
| Color | Mixed |
| Towels per Bag | 70-100 |
| Towel Size | 14-24 " |
| Weight | 8 lbs. |
| Length | 10 " |
| UNSPSC #: | 47131501 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 8.21 lb |
