Notice Proper Hair Covering Must Be Worn In This Plant Sign, Aluminum .040, Black/Blue/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1671062 Item#: 1671062
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
EMERGENCY EYE WASH
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
$0.00
Couldn't load pickup availability
Label, Vehicle Equipped With AED, Adhesive Vinyl, 5x4"
$0.00
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Specialty Rivet with Plastic Cap Aluminum 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
EMERGENCY EYE WASH
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1671062 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Proper Hair Covering Must Be Worn In This Plant |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Proper Hair Covering Must Be Worn In This Plant |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov