Oil Drain Plug With Gasket, M14-1.5 Thread, 21Mm Length, Zinc-Plated Steel With 29Mm Width
(Pack of
2)
SKU:1679980 Item#: 1679980
Oil Drain Plug With Gasket, M14-1.5 Thread, 21Mm Length, Zinc-Plated Steel With 29Mm Width
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Hood Insulation Retainer Plastic 30mm
Couldn't load pickup availability
Bumper and Grille Stud
Couldn't load pickup availability
Grille Molding Clip Nylon Black 31mm
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Product Description
Oil Drain Plug With Gasket, M14-1.5 Thread, 21Mm Length, Zinc-Plated Steel With 29Mm WidthTechnical Specifications
| Item#: | 1679980 |
|---|---|
| Make | Chrysler/Dodge/Fiat/Jeep/Ram |
| OEM Number | 6507741-AA/6507741AA |
| Type | Gasket |
| Style | Drain Plug |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |
| Screw Size | M14-1.5 |
| Screw Length | 21 mm |
| Length | 21 mm |
| Washer O.D. | 29 mm |
| UNSPSC #: | 40141738 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
