Rack Roller Heavy-Duty 2-Drawer, 8" H x 20-1/2" W x 16-3/4" D
(Pack of
1)
SKU:A1R09 Item#: A1R09
Heavy gauge steel with roller bearing design to permit easy drawer roll-out
A1R09 two-drawer rack can be mounted to A33 four-drawer rack
Racks hold standard size Lawson drawers
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
4-Drawer Heavy-Duty Steel Brown Roller Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
6 Drawer Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rack Roller Heavy-Duty 2-Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
4-Drawer Heavy-Duty Steel Brown Roller Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cable Tie Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
6 Drawer Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
4-Drawer Heavy-Duty Roller Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wall-Mount Hand Cleaner Dispenser
$0.00
Couldn't load pickup availability
Tool Backpack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Heavy gauge steel with roller bearing design to permit easy drawer roll-outA1R09 two-drawer rack can be mounted to A33 four-drawer rack
Racks hold standard size Lawson drawers
Technical Specifications
| Item#: | A1R09 |
|---|---|
| Style | Roller Rack |
| Width | 20-1/2 " |
| Height | 8 " |
| Depth | 16-3/4 " |
| Material | Steel |
| Color | Brown |
| Drawer Capacity | 2 |
| Size | 20-1/2"W x 8"H x 16-3/4 " |
| Type | Storage |
| Description | Two-Drawer Heavy-Duty Roller Rack |
| UNSPSC #: | 24112401 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 23.0 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
