Refrigerant Liquid Style C Pipe Marker Label For 8 to 10" O.D Pipes, Letter Height 2-1/2", Adhesive Vinyl, Black on Yellow, 3x24"
(Pack of
1)
SKU:1675276 Item#: 1675276
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Enter When Lights Are Flashing Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
No Riders Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
ADA Braille Unisex Handicap Accessible Restroom Sign With Picto, Acrylic
$0.00
Couldn't load pickup availability
Men Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Only Authorzd Persnl Allwd To Operate/Make Adjustments On This Machine Pressure Sensitive Decal,AdVl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Process Water Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Ear Plug Dispenser
$0.00
Couldn't load pickup availability
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 5/32 x 1/4" x 30'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.Technical Specifications
| Item#: | 1675276 |
|---|---|
| Style | Labels |
| Color | Black on Yellow |
| Size | 3x24 " |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Width | 24 " |
| Language | English |
| Description | Pipe Marker Label |
| Type | Label |
| Height | 3 " |
| Front Legend | Refrigerant Liquid |
| Sign Header | Non Header |
| Legend | Refrigerant Liquid |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| Approvals | ASME (ANSI) A13.1-2007 |
| UNSPSC #: | 55121737 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov