8" Legs Steel Bin Stand, 8" H x 35-9/16" W x 12" D, Blue
(Pack of
1)
SKU:A24SBL Item#: A24SBL
Heavy-duty steel construction
12" deep compartments for maximum storage
Wide lip on each row keeps parts in their place
Bin Stand legs are fastened securely with machine screws
Four protruding lips secure bin to stand
Perfect for fastener inventory control
Innovative ramp at the front of each storage compartment allows easier access to small parts (40 and 72 hole bins only).
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Bin Stand Legs 8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rack Stand With 8" Legs
$0.00
Couldn't load pickup availability
40 Compartment Storage Bin Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bin Stand With 12" Legs
$0.00
Couldn't load pickup availability
15" Legs Steel Roller Rack Blue Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Spring-Lok Punch Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
20 Compartment Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
24 Compartment Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
16 Compartment Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Heavy-duty steel construction 12" deep compartments for maximum storage
Wide lip on each row keeps parts in their place
Bin Stand legs are fastened securely with machine screws
Four protruding lips secure bin to stand
Perfect for fastener inventory control
Innovative ramp at the front of each storage compartment allows easier access to small parts (40 and 72 hole bins only).
Technical Specifications
| Item#: | A24SBL |
|---|---|
| Style | Bin Stand |
| Material | Steel |
| Height | 8 " |
| Color | Blue |
| Size | 8" H x 35-9/16" W x 12" D |
| Type | Storage |
| Description | Bin Stand with 8" Legs |
| Width | 35-9/16 " |
| Depth | 12 " |
| Cabinet Width | 35-9/16 " |
| Cabinet Height | 8 " |
| Cabinet Depth | 12 " |
| UNSPSC #: | 56111906 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 14.0 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
