BMP21 Indoor/Outdoor Vinyl Tape, Black on White, 1/2" Wide x 21' Long
(Pack of
1)
SKU:1593084 Item#: 1593084
Super-tough vinyl tape perfect for HVAC controls, bins, safety, electrical applications, voice, data, audio and video.
Frequently Bought Together
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
EMERGENCY EYE WASH
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Gas Style A Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wear Eye Protection Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
No Riders Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Super-tough vinyl tape perfect for HVAC controls, bins, safety, electrical applications, voice, data, audio and video.Technical Specifications
| Item#: | 1593084 |
|---|---|
| Color | Black on White |
| Size | 1/2" x 21' |
| Material | Indoor/Outdoor Grade Vinyl Tape |
| Width | 1/2 " |
| Length | 21 ft |
| Type | Printers & Labels |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 39131505 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.175 lb |
