Brake Line Rack, 9" H x 19" W x 6" D, 28 Slots
(Pack of
1)
SKU:KA1R01 Item#: KA1R01
Overall dimensions: 19"W x 9"H x 6"D
28 slots for preassembled brake lines
Holds 3/16", 1/4", 5/8" and 3/8" dia.
Frequently Bought Together
Wiper Blade Floor Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Mobile Bumper Storage Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
6 Drawer Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Mobile Bumper Storage Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Large Bracket for Adjustable Wire Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Miniature Incandescent Bulb 12V 2CP
$0.00
Couldn't load pickup availability
Mini Bulb Tip-Out Storage Cabinet With Door
$0.00
Couldn't load pickup availability
20 Compartment Brown Steel/Plastic Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
12 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Dynarex – Plastic Strip Bandages – 2" x 4-1/2" - 50/box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Terminal for GM Vehicle 18-16 AWG
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Terminal for GM Vehicle 18-16 AWG
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Body Side Molding Clip Nylon White 14.5 x 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Overall dimensions: 19"W x 9"H x 6"D 28 slots for preassembled brake lines
Holds 3/16", 1/4", 5/8" and 3/8" dia.
Technical Specifications
| Item#: | KA1R01 |
|---|---|
| Description | Brake Line Rack |
| Height | 9 |
| Width | 19 " |
| Depth | 6 " |
| Sloths | 28 |
| Size | 19"W x 9"H x 6"D |
| UNSPSC #: | 24102004 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 4.0 lb |
