Danger Do Not Enter When Lights Are Flashing Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1660443 Item#: 1660443
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Marker Pen Blue
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Label, Ad Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Trim Lifting Masking Tape 10mm x 10m
$0.00
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 1/4" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution WATCH YOUR STEP Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Ear Protection Must Be Worn In This Area Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1660443 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Do Not Enter When Lights Are Flashing |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Do Not Enter When Lights Are Flashing |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov