Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Plastic .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1661153 Item#: 1661153
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Protective Seat Cover 32 x 14 x 38"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wear Eye Protection Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Enter When Lights Are Flashing Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
No Riders Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Ear Plug Dispenser
$0.00
Couldn't load pickup availability
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger No Smoking Flammable Liquid Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1661153 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | High Voltage Authorized Personnel Only |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | High Voltage Authorized Personnel Only |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
