No Admittance Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl, Black/Yellow, 2.25x9"
(Pack of
1)
SKU:1675995 Item#: 1675995
These pressure sensitive decals are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather and moisture. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 30mm x 10'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Trim Lifting Masking Tape 10mm x 10m
$0.00
Couldn't load pickup availability
NFR Write-On Label 2 x 2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
MiniMark Industrial Label Printer Ribbon
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Liquid Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Liquid Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Liner Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Shield Push-Type Retainer with Metal Insert
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
These pressure sensitive decals are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather and moisture. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.Technical Specifications
| Item#: | 1675995 |
|---|---|
| Style | Pressure Sensitive Decal |
| Color | Black/Yellow |
| Size | 2.25x9 " |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Width | 9 " |
| Language | English |
| Description | Pressure Sensitive Decal |
| Type | Decal |
| Height | 2.25 " |
| Front Legend | No Admittance |
| Sign Header | Non Header |
| Legend | No Admittance |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov