Notice Eye Protection Required In This Area Sign, Plastic .040, Black/Blue/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1671714 Item#: 1671714
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Paint Marker Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Service Dispatch Number 3000 to 3999
$0.00
Couldn't load pickup availability
180ml Spray Cup System - Water-Based - 50 Liners, 50 Lids, 20 Stoppers, 1 Hard Cup, 1 Collar
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Liquid Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
No Admittance Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Miniature Incandescent Bulb 12V 2CP
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Ear Protection Must Be Worn In This Area Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Forklift Traffic Area. Label with Picto, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Watch The Arc Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1671714 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Eye Protection Required In This Area |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Eye Protection Required In This Area |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
