Oxygen No Smoking Or Open Flames Sign, Aluminum .040, Red/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1666817 Item#: 1666817
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
Couldn't load pickup availability
AED
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
Couldn't load pickup availability
AED
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1666817 |
|---|---|
| Type | Accident Prevention Sign |
| Color | Red/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Oxygen No Smoking Or Open Flames |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Oxygen No Smoking Or Open Flames |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Accident Prevention Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov