Danger Petroleum Products Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 14x20"
(Pack of
1)
SKU:1665174 Item#: 1665174
Danger Petroleum Products Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 14x20"
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
WypAll X80 ShopPro Towel 9.1 x 16.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Solvent Resistant Sprayer
$0.00
Couldn't load pickup availability
This Vehicle Is Equipped With An AED Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Gas Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Blue
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Permit Required. Confined Space. Do Not Enter. Label With Person Picto, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Emergency First Aid Station. Sign With First Aid Hand Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger High Voltage Authorized Personnel Only Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Danger Petroleum Products Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 14x20"Technical Specifications
| Item#: | 1665174 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Petroleum Products |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Petroleum Products |
| Height | 14 " |
| Style | Labels |
| Width | 20 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov