Park Trailers Here Sign, Aluminum .040, Black/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1666821 Item#: 1666821
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
Couldn't load pickup availability
AED
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
Couldn't load pickup availability
AED
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1666821 |
|---|---|
| Type | Accident Prevention Sign |
| Color | Black/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Park Trailers Here |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Park Trailers Here |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Accident Prevention Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov