Propane Gas Style C Pipe Marker Label For 8 to 10" O.D Pipes, Letter Height 2-1/2", Adhesive Vinyl, Black on Yellow, 3x24"
(Pack of
1)
SKU:1675257 Item#: 1675257
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Automotive Refinishing Tape 1-1/2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Protective Seat Cover 32 x 14 x 38"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wear Eye Protection Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Enter When Lights Are Flashing Sign, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Liquid Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caustic Soda Style D Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Men Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Latex Gloves, Natural, 8 Mil, Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Ear Plug Dispenser
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.Technical Specifications
| Item#: | 1675257 |
|---|---|
| Style | Labels |
| Color | Black on Yellow |
| Size | 3x24 " |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Width | 24 " |
| Language | English |
| Description | Pipe Marker Label |
| Type | Label |
| Height | 3 " |
| Front Legend | Propane Gas |
| Sign Header | Non Header |
| Legend | Propane Gas |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| Approvals | ASME (ANSI) A13.1-2007 |
| UNSPSC #: | 55121737 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov