Refrigerant Liquid Style F Pipe Marker Label For Less Than 3/4" O.D Pipes, Adhesive Vinyl, Black on Yellow, 2.25x13.75"
(Pack of
1)
SKU:1675278 Item#: 1675278
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Single-Ply Medium Weight Sorbent Pads
$0.00
Couldn't load pickup availability
Welding and Spark Deflection Paper 24" x 150'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Paint Marker Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
MiniMark Industrial Label Printer Ribbon
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Liquid Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Domestic Cold Water Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Water Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
River Water Style A Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1-1/2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Protective Seat Cover 32 x 14 x 38"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.Technical Specifications
| Item#: | 1675278 |
|---|---|
| Style | Labels |
| Color | Black on Yellow |
| Size | 2.25x13.75 " |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Width | 13.75 " |
| Language | English |
| Description | Pipe Marker Label |
| Type | Label |
| Height | 2.25 " |
| Front Legend | Refrigerant Liquid |
| Sign Header | Non Header |
| Legend | Refrigerant Liquid |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| Approvals | ASME (ANSI) A13.1-2007 |
| UNSPSC #: | 55121737 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov