ADA Braille Unisex Handicap Accessible Restroom Sign With Picto, Acrylic, Blue, 9x6"
(Pack of
1)
SKU:1655537 Item#: 1655537
Non-glare Acrylic Material
9" x 6" Size
Grade 2 Braille: Polymer-resin beads
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 8mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Notice NOT AN EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Tripping Hazard Caution Double Sided Cone Topper Insert Cut Out Sign With Picto, Polystyrene
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Non-glare Acrylic Material 9" x 6" Size
Grade 2 Braille: Polymer-resin beads
Technical Specifications
| Item#: | 1655537 |
|---|---|
| Style | ADA Sign |
| Color | Blue |
| Size | 9x6 " |
| Material | Acrylic |
| Width | 6 " |
| Language | English |
| Description | ADA Sign |
| Type | ADA Sign |
| Height | 9 " |
| Front Legend | Restroom |
| Sign Header | Non Header |
| Legend | Restroom |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
