Refrigerant Suction Style B Pipe Marker Label For 1-1/2 to 2" O.D Pipes, Letter Height 3/4", Adhesive Vinyl, Black on Yellow, 1.125x8"
(Pack of
25)
SKU:1675281 Item#: 1675281
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
WypAll X80 ShopPro Towel 9.1 x 16.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Solvent Resistant Sprayer
$0.00
Couldn't load pickup availability
This Vehicle Is Equipped With An AED Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Gas Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style D Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
City Water Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style A Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Blue
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Our self-adhesive vinyl pipe markers are made of flexible, resilient, 4 mil thick vinyl with a strong adhesive backing. Resistant to weather, moisture and corrosive conditions. Designed for indoor and outdoor use and adheres to most clean, dry surfaces.Technical Specifications
| Item#: | 1675281 |
|---|---|
| Style | Labels |
| Color | Black on Yellow |
| Size | 1.125x8 " |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Width | 8 " |
| Language | English |
| Description | Pipe Marker Label |
| Type | Label |
| Height | 1.125 " |
| Front Legend | Refrigerant Suction |
| Sign Header | Non Header |
| Legend | Refrigerant Suction |
| Quantity Per Package | 25 ea. |
| Approvals | ASME (ANSI) A13.1-2007 |
| UNSPSC #: | 55121737 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov