Cowl Grille Drive Rivet for Honda/Toyota Camry, Plastic, Black, Fits 7mm Hole, 17mm Flange Diameter, 3mm Panel Range
(Pack of
10)
SKU:KT11695 Item#: KT11695
Toyota Camry 1998+
M7 Hole Dia., M17 Flange Dia.
Frequently Bought Together
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Screw Rivet Plastic 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front/Rear Bumper Screw-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front/Rear Bumper Screw-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Toyota Camry 1998+ M7 Hole Dia., M17 Flange Dia.
Technical Specifications
| Item#: | KT11695 |
|---|---|
| Type | Rivet |
| Style | Cowl |
| Fits Hole Size | 7 mm |
| Flange Diameter | 17 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Panel Range | 3.0 mm |
| Kent Complete 2 Location | Drawer C : Row 1 : Column 4 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.05 lb |
