Danger Confined Space Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1676779 Item#: 1676779
Danger Confined Space Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
Read MoreFrequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
$0.00
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
GlobalMark 2 Industrial Label Maker Ribbon
$0.00
Couldn't load pickup availability
MiniMark Industrial Label Printer Vinyl Tape
$0.00
Couldn't load pickup availability
MiniMark Industrial Label Printer Vinyl Tape
$0.00
Couldn't load pickup availability
Laser Lite Ear Plugs
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen White
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Blue
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15-1/4" Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
EXIT Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution DO NOT ENTER Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Danger Confined Space Sign, Aluminum .040, Red/Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting HolesTechnical Specifications
| Item#: | 1676779 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Confined Space |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Confined Space |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Depth | 0.040 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 29 CFR 1910.153 |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.58 lb |
Product Restrictions
