Door Weatherstrip Retainer for Hyundai/Kia, Nylon, White, 5 x 15mm Top Head, 7mm Stem Diameter, 7mm Stem Length
(Pack of
25)
SKU:1520874 Item#: 1520874
Hyundai Azera, Santa Fe and Sonata 2001+
Hyundai OEM No. 82132-27100
5mm x 15mm Top Head Size
9.3mm Bottom Head Dia.
7mm Stem Dia.
11mm Stem Length
White Nylon
Frequently Bought Together
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hood Mounting Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Trim Panel Retainer Nylon 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Moulding Phillips Truss Washer Head Screw - M4.8-1.61 x 14mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 10mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Azera, Santa Fe and Sonata 2001+ Hyundai OEM No. 82132-27100
5mm x 15mm Top Head Size
9.3mm Bottom Head Dia.
7mm Stem Dia.
11mm Stem Length
White Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1520874 |
|---|---|
| Make | Hyundai |
| OEM Number | 82132-27100 |
| Type | Retainer |
| Style | Weatherstrip |
| Bottom Head Diameter | 9.3 mm |
| Top Head Size | 5 x 15 mm |
| Stem Length | 11 mm |
| Stem Diameter | 7 mm |
| Material | Nylon |
| Color | White |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| Kent Complete 2 Location | Drawer G : Row 3 : Column 5 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.04 lb |
