Side Molding Drive Rivet for Honda, Matte and Textured Plastic, Black, Fits 8mm Hole, 9-11mm Panel Range, 15mm Stem Length
(Pack of
10)
SKU:P85388 Item#: P85388
Honda CR-V and Odyssey 1995+
Tesla Model S 2016+
Honda OEM No. 90505-SX0-003
Tesla OEM No. 1006535-00-A
Fits into M8 Hole
18mm Flange Size
Stem Length: 15mm
9mm 11mm Panel Range
Matte and Textured Plastic
Frequently Bought Together
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Trim Panel Retainer Nylon 13mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Screw Rivet Plastic 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front/Rear Bumper Screw-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Honda CR-V and Odyssey 1995+ Tesla Model S 2016+
Honda OEM No. 90505-SX0-003
Tesla OEM No. 1006535-00-A
Fits into M8 Hole
18mm Flange Size
Stem Length: 15mm
9mm 11mm Panel Range
Matte and Textured Plastic
Technical Specifications
| Item#: | P85388 |
|---|---|
| Type | Rivet |
| Style | General |
| Stem Length | 15 mm |
| Fits Hole Size | 8 mm |
| Flange | 18 mm |
| Material | Matte and Textured Plastic |
| Color | Black |
| Panel Range | 9 - 11 mm |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.04 lb |
