Dual Cartridge Work Station Rack, 5-1/2" H x 13-1/2" W x 5-1/4" D
(Pack of
1)
SKU:KA5703 Item#: KA5703
Overall dimensions: 13-1/2"W x 5-1/2"H x 5-1/4"D
Constructed of heavy gauge steel
Three compartments each holds three dual cartridges and turbo mixers
Three cartridge hangers hold partial cartridges
Gun hook holds manual dual-cartridge gun when not in use
Stores cartridges vertically for best performance
Orange baked enamel finish
Frequently Bought Together
6-Can Aerosol Caddy
$0.00
Couldn't load pickup availability
Self-Dispensing Aerosol Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Self-Dispensing Aerosol Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wiper Blade Wall Display Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Welding Rod Canister Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hanging Utility Basket
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
9 Compartment Steel Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wall Mount Dispenser for Hand Cleaner
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Overall dimensions: 13-1/2"W x 5-1/2"H x 5-1/4"D Constructed of heavy gauge steel
Three compartments each holds three dual cartridges and turbo mixers
Three cartridge hangers hold partial cartridges
Gun hook holds manual dual-cartridge gun when not in use
Stores cartridges vertically for best performance
Orange baked enamel finish
Technical Specifications
| Item#: | KA5703 |
|---|---|
| Description | Storage for Dual Cartridge Products |
| Height | 5-1/2 " |
| Width | 13-1/2 " |
| Depth | 5-1/4 " |
| UNSPSC #: | 24112401 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 5.0 lb |
Product Restrictions
