Fascia Retainer for Ford, Nylon, Black, Fits 3/16" Hole, 7/16" Head, 7/32 x 1/2" Stem
(Pack of
25)
SKU:P80679 Item#: P80679
Item No. P80679 OEM Recommended by GM No. 01-08-51-003E
Ford Mustang and Mercury Capri 1984+
Ford OEM No. N803170-S
Frequently Bought Together
Shield Push-Type Retainer with Metal Insert
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Clip Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Shield Push-Type Retainer with Metal Insert
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Clip Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Shroud Air Deflector Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner and Mud Flap Retainer Nylon 22mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Interior Trim Clip Textured Plastic Black 25mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Shield Push-Type Retainer with Metal Insert
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Clip Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
DTM High Build Seam Sealer with Turbo Mixer
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Quick Seal MSP Seam Sealer Grey 6.76fl.oz
$0.00
Couldn't load pickup availability
Shield Push-Type Retainer with Metal Insert
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Clip Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Item No. P80679 OEM Recommended by GM No. 01-08-51-003E Ford Mustang and Mercury Capri 1984+
Ford OEM No. N803170-S
Technical Specifications
| Item#: | P80679 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | General |
| Head Diameter | 7/16 " |
| Stem Length | 1/2 " |
| Stem Diameter | 7/32 " |
| Fits Hole Size | 3/16 " |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.125 lb |
