Fender, Body Side, Rocker Retainer for Hyundai, Nylon, White, Fits M10 Hole, 10 x 12mm Top Head, 11mm Stem Length
(Pack of
50)
SKU:1500742 Item#: 1500742
Hyundai Santa Fe 2012, Kia Berago 2007-2011
Hyundai OEM No. 87716-2W000
10mm x 12mm Top Head Size
11mm Stem Length
Fits into M10 Hole
White Nylon
Frequently Bought Together
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Specialty Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hood Insulation Retainer Plastic 26mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover U-Nut M6-1.0
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hyundai Santa Fe 2012, Kia Berago 2007-2011 Hyundai OEM No. 87716-2W000
10mm x 12mm Top Head Size
11mm Stem Length
Fits into M10 Hole
White Nylon
Technical Specifications
| Item#: | 1500742 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | General |
| Top Head Size | 10 x 12 mm |
| Stem Length | 11 mm |
| Fits Hole Size | M10 |
| Material | Nylon w/Seal |
| Color | White |
| Quantity Per Package | 50.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.14 lb |
