Fender U-Nut for Nissan/Infiniti, Plastic, White, M4.8 Screw Size, 20.5mm Length, 20mm Width
(Pack of
15)
SKU:P85032 Item#: P85032
Nissan 1995+ and Infiniti 1996+
OEM No. 76882-0M000
M4.8 (#10) Screw, 20mm Width
20.5mm Length, 8mm Throat
Plastic
Frequently Bought Together
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Clip Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Nissan 1995+ and Infiniti 1996+ OEM No. 76882-0M000
M4.8 (#10) Screw, 20mm Width
20.5mm Length, 8mm Throat
Plastic
Technical Specifications
| Item#: | P85032 |
|---|---|
| Type | U-Nut |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Screw Size | M4.8 |
| Length | 20.5 mm |
| Width | 20 mm |
| Description | Fender U-Nut |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.09 lb |
