Square Turbo Mixer 21 Element with Integrated Nut, 8" Width, 5-1/2" Length, 300ml Cartridge
(Pack of
6)
SKU:1538497 Item#: 1538497
Square Turbo Mixer 21 Element with Integrated Nut, 8" Width, 5-1/2" Length, 300ml Cartridge
Read MoreFrequently Bought Together
2:1 Conversion Kit for Pneumatic 2-Cartridge Gun
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealer Nozzle
$0.00
Couldn't load pickup availability
2:1 Conversion Kit for Pneumatic 2-Cartridge Gun
$0.00
Couldn't load pickup availability
Sure Shot Air Pressurized Sprayer 32fl.oz
$0.00
Couldn't load pickup availability
Round Mini Turbo Mixer with Integrated Nut
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Blow Gun
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive Dispensing Gun 1.7oz Cartridge
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive Mixing Nozzle
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealer Extension Nozzle
$0.00
Couldn't load pickup availability
Round Mini Turbo Mixer with Integrated Nut
$0.00
Couldn't load pickup availability
Flex-E-6115 Controlled Flow Seam Sealer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Flex-E-6000 Seam Sealer with Turbo Mixer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Linked PSA Sandpaper Disc 6"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Linked PSA Sandpaper Disc 6"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Linked PSA Sandpaper Disc 6"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cowl Bumper Fender Liner/Engine Under Cover Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Square Turbo Mixer 21 Element with Integrated Nut, 8" Width, 5-1/2" Length, 300ml CartridgeTechnical Specifications
| Item#: | 1538497 |
|---|---|
| Type | Mixing Tip |
| Style | Powered |
| Container Type | Dual Cartridge |
| Length | 5-1/2 " |
| Width | 8 " |
| Cartridge Size | 300 ml |
| UNSPSC #: | 27112900 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.07 lb |
