Steel Tubing Rack, 9" H x 19" W x 6" D
(Pack of
1)
SKU:A58 Item#: A58
28 slots for standard hydraulic lines
Holds 3/16", 1/4", 5/16" and 3/8" dia.
Frequently Bought Together
Hose Clamp Wire Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Stand For Hydraulic Work Station
$0.00
Couldn't load pickup availability
Steel Tubing Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wiper Blade Wall Display Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Welding Rod Canister Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hanging Utility Basket
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Push Rivet Nylon 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Inner Fender Shield Attaching Clip Nylon Black
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
9 Compartment Steel Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wall Mount Dispenser for Hand Cleaner
$0.00
Couldn't load pickup availability
Pneumatic Impact Wrench, 1/2 Drive Max Torque 730 lbs
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Grommet Nylon #10
$0.00
Couldn't load pickup availability
Paint Marker Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Pneumatic Impact Wrench, 1/2 Drive Max Torque 730 lbs
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Grommet Nylon #10
$0.00
Couldn't load pickup availability
Paint Marker Pink
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
28 slots for standard hydraulic lines Holds 3/16", 1/4", 5/16" and 3/8" dia.
Technical Specifications
| Item#: | A58 |
|---|---|
| Description | Hydraulic Brake Line Rack |
| Width | 19 " |
| Height | 9 " |
| Depth | 6 " |
| Color | Brown |
| UNSPSC #: | 24102004 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 4.0 lb |
