Threaded Rod Rack, 24" H x 19-3/8" W x 8-1/2" D
(Pack of
1)
SKU:A30BL Item#: A30BL
Four-grid construction to accept short and long rod pieces
Top panel overlaps 1/2" so small pieces can be securely stacked
2-1/2" hole dia. for sufficient stocking requirements
Can also be used for stocking brake lines
Frequently Bought Together
Space Saver Blue Steel Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
15" Legs Space Saver Brown Steel Rack Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Space Saver Brown Steel Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Mini Bulb Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wiper Blade Floor Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Security Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Master Drill Bit Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cabinet Multipurpose Cutting Tool Storage
$0.00
Couldn't load pickup availability
Master Drill Bit Metric Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Four-grid construction to accept short and long rod pieces Top panel overlaps 1/2" so small pieces can be securely stacked
2-1/2" hole dia. for sufficient stocking requirements
Can also be used for stocking brake lines
Technical Specifications
| Item#: | A30BL |
|---|---|
| Style | Threaded Rod Rack |
| Width | 19-3/8 " |
| Height | 24 " |
| Depth | 8-1/2 " |
| Material | Steel |
| Color | Blue |
| Number of Compartments | 10 |
| Size | 19-3/8"W x 24"H x 8-1/2 " |
| Description | Threaded Rod Rack |
| UNSPSC #: | 24102004 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 18.84 lb |
