Trim Panel Retainer for Nissan and Infiniti 1999+, Nylon, White, 13mm Top, 16mm Mid and 18mm Bottom Head, 9 x 14mm Stem Size
(Pack of
15)
SKU:KT13573 Item#: KT13573
Nissan and Infiniti 1999+
Nissan OEM No. 01553-09791
13mm Top Head Dia.
16mm Middle Head Dia.
18mm Bottom Head Dia.
9mm Stem Dia.
14mm Stem Length
White Nylon
Frequently Bought Together
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Screw Grommet with Sealer Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Flare Moulding Grommet with Sealer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Molding Clip Nylon Black 31mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Nissan and Infiniti 1999+ Nissan OEM No. 01553-09791
13mm Top Head Dia.
16mm Middle Head Dia.
18mm Bottom Head Dia.
9mm Stem Dia.
14mm Stem Length
White Nylon
Technical Specifications
| Item#: | KT13573 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Top Head Diameter | 13 mm |
| Middle Head Diameter | 16 mm |
| Bottom Head Diameter | 18 mm |
| Stem Length | 14 mm |
| Stem Diameter | 9 mm |
| Material | Nylon |
| Color | White |
| Description | Trim Panel Retainer |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.04 lb |
