12 Compartment Small Drawer, 2-3/16" H x 13-5/16" W x 9-5/16" D
(Pack of
1)
SKU:A1D09BL Item#: A1D09BL
Manufactured from prime cold-rolled steel
All drawers come with high-impact polystyrene inserts and a latch to prevent contents from spilling
Rack holds six drawers and utilizes special triple-track slides for easy and durable use
Optional locking bar is easy to install and holds the drawers securely in place ideal for racks used on vehicles
Stand holds rack securely
A great storage system for small electronic hardware
Frequently Bought Together
Adjustable Vertical Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
21 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
16 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
6 Compartment Plastic Tray
$0.00
Couldn't load pickup availability
24 Compartment Heavy-Duty Blue Steel/Plastic Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
20 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Door and Exterior Molding Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Sheet Metal Screw Steel 15mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metal Box For Mechanics Tool Sets
$0.00
Couldn't load pickup availability
Retaining Ring Internal/External Plier Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
End Mill Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Manufactured from prime cold-rolled steel All drawers come with high-impact polystyrene inserts and a latch to prevent contents from spilling
Rack holds six drawers and utilizes special triple-track slides for easy and durable use
Optional locking bar is easy to install and holds the drawers securely in place ideal for racks used on vehicles
Stand holds rack securely
A great storage system for small electronic hardware
Technical Specifications
| Item#: | A1D09BL |
|---|---|
| Style | Drawer |
| Material | Steel/Plastic |
| Color | Blue |
| Width | 13-5/16 " |
| Height | 2-3/16 " |
| Depth | 9-5/16 " |
| Description | 12 Compartment Drawer |
| Size | 13-5/16"W x 2-3/16"H x 9-5/16 " |
| Number of Compartments | 12 |
| UNSPSC #: | 30161807 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 3.91 lb |
