Plastic Storage Box, Versatile Translucent Polypropylene Boxes for Many Storage Needs, 6 Compartments, 6-3/4 x 11 x 1-3/4"
(Pack of
1)
SKU:KT14596 Item#: KT14596
Provides an efficient way to inventory small quantities and to move application systems around the shop to specific job areas.
Versatile translucent polypropylene boxes for many storage needs.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: 14-7
Frequently Bought Together
20 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
12 Drawer Polystyrene Storage Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
12 Drawer Polystyrene Storage Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
16 Compartment Blue Steel/Plastic Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Horizontal and Vertical Adjustable Drawer, Brown
$0.00
Couldn't load pickup availability
10 Drawer Polystyrene Storage Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 10 x 12mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wheel Opening Drive Rivet Aluminum 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Radiator Grille Nut M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Master Drill Bit Metric Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Mini Bulb Tip-Out Storage Cabinet With Door
$0.00
Couldn't load pickup availability
20 Compartment Brown Steel/Plastic Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Provides an efficient way to inventory small quantities and to move application systems around the shop to specific job areas.Versatile translucent polypropylene boxes for many storage needs.
Technical Specifications
| Item#: | KT14596 |
|---|---|
| Material | Translucent Polypropylene |
| Width | 6-3/4 " |
| Depth | 1-3/4 " |
| Description | 6-Compartment |
| Size | 6 COMP |
| UNSPSC #: | 25172800 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.57 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer -
www.P65Warnings.ca.gov
