6 Compartment Drawer, 3" H x 18" W x 12" D
(Pack of
1)
SKU:KA6H Item#: KA6H
Custom drawer with six horizontal compartments
Perfect for stocking long parts such as heat shrink tubing, battery cable ends and cable ties
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: 14-5
Frequently Bought Together
10 Drawer Polystyrene Storage Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adjustable Blue Steel Vertical Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
24 Compartment Blue Steel/Plastic Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
12 Compartment Plastic Tray
$0.00
Couldn't load pickup availability
24 Compartment Polystyrene Drawer With Latch
$0.00
Couldn't load pickup availability
20 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Head Sheet Metal Screw with 16mm Washer Steel
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender and Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hex Shank Drill and Drive Index
$0.00
Couldn't load pickup availability
Reduced Shank Drill Bit Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adjustable Vertical Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Custom drawer with six horizontal compartments Perfect for stocking long parts such as heat shrink tubing, battery cable ends and cable ties
Technical Specifications
| Item#: | KA6H |
|---|---|
| Style | Drawer |
| Type | Storage |
| Material | Steel/Plastic |
| Color | Orange |
| Width | 18 " |
| Height | 3 " |
| Depth | 12 " |
| Description | Custom Drawer with 6 Horizontal Compartments with Front Label Locator |
| Size | 18"W x 3"H x 12"D |
| Number of Compartments | 6 |
| UNSPSC #: | 24112401 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 7.23 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
