20 Compartment Drawer, 3" H x 18" W x 12" D
(Pack of
1)
SKU:KA20 Item#: KA20
Standard drawer with 20 compartments
Excellent for small parts that have a tendency to slide under metal dividers
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: 14-5
Frequently Bought Together
12 Compartment Plastic Tray
$0.00
Couldn't load pickup availability
24 Compartment Polystyrene Drawer With Latch
$0.00
Couldn't load pickup availability
20 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
11 Drawer Polystyrene Storage Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
32 Compartment Brown Steel/Plastic Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adjustable Vertical Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rocker Molding Clip with Sealer Nylon Blue 17mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Air Distributor Defroster Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Liner Screw Grommet Nylon M5.5
$0.00
Couldn't load pickup availability
Corrugated Storage Bin
$0.00
Couldn't load pickup availability
36 Compartment Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wire Spool Brown Steel Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Standard drawer with 20 compartments Excellent for small parts that have a tendency to slide under metal dividers
Technical Specifications
| Item#: | KA20 |
|---|---|
| Style | Drawer |
| Type | Storage |
| Material | Plastic |
| Color | Orange |
| Width | 18 " |
| Height | 3 " |
| Depth | 12 " |
| Description | Standard Drawer with 20 Compartments with Label Locator |
| Size | 18"W x 3"H x 12"D |
| Number of Compartments | 20 |
| UNSPSC #: | 24112401 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 7.02 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
