16 Compartment Drawer, 3" H x 18" W x 12" D
(Pack of
1)
SKU:KA16 Item#: KA16
Standard drawer with 16 compartments
Large compartments are perfect for stocking bulky items
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: 14-5
Frequently Bought Together
Adjustable Vertical Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
21 Compartment Blue Steel/Plastic Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adjustable Vertical Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
21 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
16 Compartment Small Drawer
$0.00
Couldn't load pickup availability
6 Compartment Plastic Tray
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Specialty Nut Steel M4.2-1.41
$0.00
Couldn't load pickup availability
Molding Clip with Sealer Nylon White 11.5 x 21
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Rear Bumper Specialty Rivet 3.2mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Carbide Bur Index
$0.00
Couldn't load pickup availability
Tool Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metal Box For Mechanics Tool Sets
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Standard drawer with 16 compartments Large compartments are perfect for stocking bulky items
Technical Specifications
| Item#: | KA16 |
|---|---|
| Style | Drawer |
| Type | Storage |
| Material | Plastic |
| Color | Orange |
| Width | 18 " |
| Height | 3 " |
| Depth | 12 " |
| Description | Standard Drawer with 16 Compartments with Label Locator |
| Size | 18"W x 3"H x 12"D |
| Number of Compartments | 16 |
| UNSPSC #: | 24112401 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 6.86 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
