6-Can Aerosol Caddy, 5-9/16" H x 20-3/16" W x 3-11/16" D
(Pack of
1)
SKU:A5BL Item#: A5BL
Heavy gauge steel
Two slotted keyholes for mounting on a wall or cabinet
Slanted tops make aerosol labels more visible; accessory tray holds spray heads and extension tubes
Convenient for storing frequently-used chemicals
Frequently Bought Together
Self-Dispensing Aerosol Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Self-Dispensing Aerosol Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
6-Can Aerosol Caddy
$0.00
Couldn't load pickup availability
4-Drawer Heavy-Duty Roller Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
4-Drawer Heavy-Duty Steel Brown Roller Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Cable Tie Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Rear Bumper Cover Retainer Plastic 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
SAE/Metric 3/8 Socket Blow Molded Case (*Empty Case Only)
$0.00
Couldn't load pickup availability
4-Drawer Heavy-Duty Roller Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wall-Mount Hand Cleaner Dispenser
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Heavy gauge steel Two slotted keyholes for mounting on a wall or cabinet
Slanted tops make aerosol labels more visible; accessory tray holds spray heads and extension tubes
Convenient for storing frequently-used chemicals
Technical Specifications
| Item#: | A5BL |
|---|---|
| Description | Six Can Caddy |
| Color | Blue |
| Height | 5-9/16 " |
| Width | 20-3/16 " |
| Depth | 3-11/16 " |
| UNSPSC #: | 24102004 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 2.43 lb |
