BMP21 Indoor/Outdoor Vinyl Tape, Black on White, 3/4" Wide x 21' Long
(Pack of
1)
SKU:1593016 Item#: 1593016
Super-tough vinyl tape perfect for HVAC controls, bins, safety, electrical applications, voice, data, audio and video.
Frequently Bought Together
Universal High-Visibility Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Polypropylene Packaging Tape 2" x 55 Yards
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
$0.00
Couldn't load pickup availability
Heating Water Style A Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Naphtha Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Automotive Trim Lifting Masking Tape 10mm x 10m
$0.00
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 1/4" x 15'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Super-tough vinyl tape perfect for HVAC controls, bins, safety, electrical applications, voice, data, audio and video.Technical Specifications
| Item#: | 1593016 |
|---|---|
| Color | Black on White |
| Size | 3/4" x 21' |
| Material | Indoor/Outdoor Grade Vinyl Tape |
| Width | 3/4 " |
| Length | 21 ft |
| Type | Printers & Labels |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 39131505 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.18 lb |
