BMP71 Wire and Cable Markers, , 1" Wide x 2-1/2' Long
(Pack of
1)
SKU:SF16797 Item#: SF16797
Durable vinyl cloth wraps around wire and cable markers. Firm adhesive can be removed cleanly and reapplied. White.
Frequently Bought Together
Marker Pen Red
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Anti-Rattle/Squeak BRS Tape 8 x 10"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
AED
$0.00
Couldn't load pickup availability
Electric/Hybrid Vehicle Plastic 10"x10" Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
NFR Write-On Label 2 x 2"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Red
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
$0.00
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper and Wheel Well Liner Push-Type Retainer
$0.00
Couldn't load pickup availability
Fender Apron Drive Rivet 8mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Engine Under Cover Drive Rivet Plastic 7mm Hole
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Durable vinyl cloth wraps around wire and cable markers. Firm adhesive can be removed cleanly and reapplied. White.Technical Specifications
| Item#: | SF16797 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | M7-21-498 |
| Color | White |
| Size | 1" x 2-1/2 " |
| Material | Indoor/Outdoor Grade Vinyl Tape |
| Width | 1 " |
| Length | 2-1/2 " |
| Type | Printers & Labels |
| Labels per Roll | 100 |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 39131505 |
| TAA Compliant: | Yes |
