Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Sign With Hand Picto, Plastic .040, Black/Red/White/Yellow, 14x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1655735 Item#: 1655735
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Glossy Back Paper Floor Mat, 17" x 22"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
$0.00
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
$0.00
Couldn't load pickup availability
Marker Pen Yellow
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
$0.00
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia General Purpose Split Rivet 3/16"
$0.00
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
$0.00
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
$0.00
Couldn't load pickup availability
Caution AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1655735 |
|---|---|
| Type | Caution |
| Color | Black/Red/White/Yellow |
| Size | 14x10 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Do Not Operate Without Guards In Place |
| Sign Header | Caution |
| Front Legend | Do Not Operate Without Guards In Place |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | ANSI Z535 |
| Description | Caution Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
