Danger "Defective Equipment", "Do Not Remove This Tag", Back #2, Laminated Tag Board, Red/Black/White, 6x3", 1 Hole
(Pack of
10)
SKU:1670779 Item#: 1670779
Danger "Defective Equipment", "Do Not Remove This Tag", Back #2, Laminated Tag Board, Red/Black/White, 6x3", 1 Hole
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
Couldn't load pickup availability
High-Strength Double Side Molding Tape 1/4" x 50'
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
Couldn't load pickup availability
Caution Stand Clear Of Door Sign, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Seam Sealing Tape 10mm x 26'
Couldn't load pickup availability
Bumper Radiator and Grille Drive Rivet 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 16 x 19mm
Couldn't load pickup availability
Caution Stand Clear Of Door Sign, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
Couldn't load pickup availability
Product Description
Danger "Defective Equipment", "Do Not Remove This Tag", Back #2, Laminated Tag Board, Red/Black/White, 6x3", 1 HoleTechnical Specifications
| Item#: | 1670779 |
|---|---|
| Type | Accident Prevention Tags |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 6x3 " |
| Language | English |
| Material | Laminated Tag Board |
| Legend | Do Not Remove This Tag |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Defective Equipment |
| Height | 6 " |
| Style | Hang Tag |
| Width | 3 " |
| Mounting Configurations | 1 Hole |
| Description | Accident Prevention Tag |
| Quantity Per Package | 10 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov