Danger "Do Not Open Valve", "Do Not Remove This Tag", Back #1, Tagboard, Red/Black/White, 6x3", 1 Hole, Nylon Ties Included
(Pack of
25)
SKU:1676528 Item#: 1676528
Danger "Do Not Open Valve", "Do Not Remove This Tag", Back #1, Tagboard, Red/Black/White, 6x3", 1 Hole, Nylon Ties Included
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 3/8" x 15'
Couldn't load pickup availability
Marker Pen White
Couldn't load pickup availability
Women Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
City Gas Style A Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Label, Ad Vinyl
Couldn't load pickup availability
Adhesive-Back Shim Stock 1/8 x 5/8" x 50'
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
Automotive Trim Lifting Masking Tape 10mm x 10m
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Drive Rivet Plastic 10mm Hole
Couldn't load pickup availability
Front Bumper Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Metric Indented Hex Head Bolt with 17mm Washer
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Sign,Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Danger Eye Protection Required In This Area. Sign With Eye Protection Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Danger "Do Not Open Valve", "Do Not Remove This Tag", Back #1, Tagboard, Red/Black/White, 6x3", 1 Hole, Nylon Ties IncludedTechnical Specifications
| Item#: | 1676528 |
|---|---|
| Type | Accident Prevention Tags |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 6x3 " |
| Language | English |
| Material | Tagboard |
| Legend | Do Not Remove This Tag |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Do Not Open Valve |
| Height | 6 " |
| Style | Hang Tag |
| Width | 3 " |
| Mounting Configurations | 1 Hole |
| Description | Accident Prevention Tag |
| Quantity Per Package | 25 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov