Exit Left Arrow Sign, Fiberglass, Red/White, 7x10"
(Pack of
1)
SKU:1667324 Item#: 1667324
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
High-Strength Double Side Molding Tape 1/2" x 50'
Couldn't load pickup availability
Tamper Identification Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 9.1 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
Danger Eye Protection Required In This Area. Sign With Eye Protection Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
This Vehicle Is Equipped With An AED Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
City Gas Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Butyl Windshield Tape 3/8" x 15'
Couldn't load pickup availability
Marker Pen White
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1-1/2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15-1/4" Black
Couldn't load pickup availability
Fender Splash Shield Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Danger Electrical Hazard. Sign With Lightning Picto, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Danger Permit Required. Confined Space. Do Not Enter. Label With Person Picto, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Emergency First Aid Station. Sign With First Aid Hand Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1667324 |
|---|---|
| Type | Exit |
| Color | Red/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Fiberglass |
| Legend | Exit Left Arrow |
| Sign Header | EXIT (WITH LEFT ARROW) |
| Front Legend | Exit (With Left Arrow) |
| Height | 7 " |
| Width | 10 " |
| Direction | Left |
| Description | Directional Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov