Mini Bulb Tip-Out Storage Cabinet With Door, 26-3/4" H x 19" W x 4" D
(Pack of
1)
SKU:KA1R08 Item#: KA1R08
Quad tray cabinet equipped with upper storage area with two storage shelves and hinged door
Supplied with 28 adjustable dividers
Metal frame with high-impact polystyrene trays
Bench or wall mount
Overall dimensions: 19"W x 26-3/4"H x 4"D
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: 14-6
Frequently Bought Together
Fender Lining Screw Grommet Nylon #12
$0.00
Couldn't load pickup availability
Split Rivet Aluminum for Bumper 5/32"
$0.00
Couldn't load pickup availability
2 Door Storage Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Hose Clamp Wire Rack
$0.00
Couldn't load pickup availability
Master Tap Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Master Die Cabinet
$0.00
Couldn't load pickup availability
Product Description
Quad tray cabinet equipped with upper storage area with two storage shelves and hinged door Supplied with 28 adjustable dividers
Metal frame with high-impact polystyrene trays
Bench or wall mount
Overall dimensions: 19"W x 26-3/4"H x 4"D
Technical Specifications
| Item#: | KA1R08 |
|---|---|
| Height | 26-3/4 " |
| Width | 19 " |
| Depth | 4 " |
| Description | Tip-Out Storage Cabinet with Door |
| UNSPSC #: | 24112401 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 17.0 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
